Redis (7.x-3.3) - en to fa translation catalogue (5 entries)

en: Database
fa: مخزن داده

en: Host
fa: میزبان

en: Performance
fa: کارایی

en: Cache
fa: حافظه موقت

en: Port
fa: درگاه
