Redis Watchdog (7.x-1.0-beta2) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: Operations
de: Aktionen

en: Type
de: Typ

en: Date
de: Datum

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Message
de: Benachrichtigung

en: No log messages available.
de: Keine Protokollnachrichten verfügbar.

en: User
de: Benutzer

en: Location
de: Ort

en: Severity
de: Schweregrad

en: Count
de: Anzahl

en: Performance
de: Leistung

en: View events that have recently been logged.
de: Zeigt die Ereignisse an, die zuletzt protokolliert wurden.

en: Clear log messages
de: Protokollmeldungen löschen

en: This will permanently remove the log messages from the database.
de: Dies entfernt die Protokollnachrichten endgültig aus der Datenbank.

en: Database log cleared.
de: Datenbankprotokoll gelöscht.
