Redis Watchdog (7.x-1.0-beta2) - en to hi translation catalogue (16 entries)

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Message
hi: संदेश

en: No log messages available.
hi: संदेश लॉग उपलब्ध नहीं हैं

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Hostname
hi: परिचारक-नाम

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Location
hi: स्थान

en: Severity
hi: तीव्रता

en: Count
hi: गुणांक

en: Performance
hi: (निष्पादन)परफ़ॉर्मेंस

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: Referrer
hi: अनुरोधक

en: View events that have recently been logged.
hi: उन घटनाओं को देखे जिन्हें हाल ही में लॉग किया गया है |
