Redis Watchdog (7.x-1.0-beta2) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Message
it: Messaggio

en: No log messages available.
it: Nessun messaggio di log disponibile.

en: User
it: Utente

en: Hostname
it: Nome host

en: Filter
it: Filtra

en: Location
it: Posizione

en: Severity
it: Rilevanza

en: Count
it: Numero

en: Performance
it: Prestazioni

en: Details
it: Dettagli

en: View events that have recently been logged.
it: Visualizza gli eventi che sono stati recentemente registrati.

en: Clear log messages
it: Cancella i messaggi di log

en: This will permanently remove the log messages from the database.
it: I messaggi di log verranno rimossi dal database permanentemente.

en: Database log cleared.
it: I log sono stati cancellati dal database.
