Redis Logging (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: Operations
fr: Actions

en: Search
fr: Rechercher

en: Logs
fr: Journaux

en: 1 hour
fr: 1 heure

en: User
fr: Utilisateur

en: Configure
fr: Configurer

en: Hostname
fr: Nom d'hôte

en: Location
fr: Emplacement

en: Severity
fr: Importance

en: 1 day
fr: 1 jour

en: Details
fr: Détails

en: Referrer
fr: Référent

en: 6 hours
fr: 6 heures

en: View events that have recently been logged.
fr: Voir les événements qui ont été enregistrés récemment.

en: Clear log messages
fr: Effacer les messages du journal

en: Recent log messages
fr: Entrées récentes du journal
