Redis Logging (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Date
hi: तारीख

en: Search
hi: खोज

en: Logs
hi: लॉग

en: Message
hi: संदेश

en: 1 hour
hi: @count घंटे

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: Hostname
hi: परिचारक-नाम

en: Location
hi: स्थान

en: Severity
hi: तीव्रता

en: Performance
hi: (निष्पादन)परफ़ॉर्मेंस

en: 1 day
hi: १ दिन

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: Referrer
hi: अनुरोधक

en: View events that have recently been logged.
hi: उन घटनाओं को देखे जिन्हें हाल ही में लॉग किया गया है |

en: Recent log messages
hi: हाल के लॉग संदेश
