Redis Logging (7.x-1.0) - en to ku translation catalogue (14 entries)

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Type
ku: جۆر

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: Search
ku: گەڕان

en: Message
ku: پەیام

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Configure
ku: شێوەپێدان

en: Hostname
ku: ناوی خانەخوێ

en: Location
ku: شوێن

en: Severity
ku: دژواری

en: Performance
ku: ئەرک بەجێهێنان

en: Details
ku: زانیاری زیاتر

en: Clear log messages
ku: سڕینەوەی پەیامەکانی تۆمار

en: Recent log messages
ku: پەیامە نوێیەکانی تۆمار
