Redis Logging (7.x-1.0) - en to ur translation catalogue (6 entries)

en: Operations
ur: معاملات

en: Type
ur: قِسم

en: Date
ur: تاریخ

en: Search
ur: تلاش

en: Message
ur: پیغام

en: Configure
ur: ترتیب
