Redis Logging (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Date
id: Tanggal

en: Search
id: Pencarian

en: Logs
id: Catatan

en: Message
id: Pesan

en: 1 hour
id: 1 jam

en: User
id: Pengguna

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Hostname
id: Nama host

en: Location
id: Lokasi

en: Severity
id: Keparahan

en: Performance
id: Performa

en: 1 day
id: 1 hari

en: Details
id: Rincian

en: Referrer
id: Dirujuk oleh

en: View events that have recently been logged.
id: Lihat kejadian yang terakhir dicatat sistem.

en: Clear log messages
id: Hapus pesan-pesan log

en: Recent log messages
id: Pesan-pesan log terakhir
