Redmine synchronization (7.x-2.10-beta1) - en to hu translation catalogue (47 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Subject
hu: Tárgy

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Public
hu: Nyilvános

en: Priority
hu: Fontosság

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Homepage
hu: Címlap

en: Project
hu: Projekt

en: Date
hu: Dátum

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Password
hu: Jelszó

en: Category
hu: Kategória

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Save
hu: Mentés

en: Add new
hu: Új hozzáadása

en: Modules
hu: Modulok

en: Issue
hu: Feladat

en: n/a
hu: n. a.

en: User
hu: Felhasználó

en: Files
hu: Fájlok

en: hours
hu: órák

en: Host
hu: Kiszolgálónév

en: Selected
hu: Kiválasztott

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Calendar
hu: Naptár

en: Start date
hu: Kezdődátum

en: Users
hu: Felhasználók

en: Tracker
hu: Követő

en: comments
hu: hozzászólások

en: Database name
hu: Adatbázis neve

en: Clear
hu: Törlés

en: Activity
hu: Tevékenység

en: Hours
hu: Órák

en: Forums
hu: Fórumok

en: nid
hu: termék ID

en: User name
hu: Felhasználónév

en: Documents
hu: Dokumentumok

en: News
hu: Hírek

en: Synchronization
hu: Összehangolás

en: Identifier
hu: Azonosító

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Category ID
hu: Kategória azonosítója

en: Status ID
hu: Állapotazonosító
