Redmine synchronization (7.x-2.10-beta1) - en to nl translation catalogue (44 entries)

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Public
nl: Publiek

en: Priority
nl: Prioriteit

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Homepage
nl: Homepagina

en: Date
nl: Datum

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Category
nl: Categorie

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: Add new
nl: Nieuwe toevoegen

en: Issue
nl: Uitgave

en: n/a
nl: niet beschikbaar

en: User
nl: Gebruiker

en: Files
nl: Bestanden

en: hours
nl: uren

en: Selected
nl: Geselecteerd

en: Roles
nl: Rollen

en: Comment
nl: Reactie

en: Calendar
nl: Kalender

en: Start date
nl: Begindatum

en: Users
nl: Gebruikers

en: comments
nl: reacties

en: Database name
nl: Databasenaam

en: Port
nl: Poort

en: Clear
nl: Wissen

en: Activity
nl: Activiteit

en: id
nl: ID

en: Hours
nl: Uren

en: Due date
nl: Vervaldag

en: User name
nl: Gebruikersnaam

en: Documents
nl: Documenten

en: News
nl: Nieuws

en: Synchronization
nl: Synchronisatie

en: Identifier
nl: Identificatiemiddel

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: Category ID
nl: Categorie-ID

en: Assignee
nl: Gemachtigde

en: Estimated time
nl: Geschatte tijd
