Redmine synchronization (7.x-2.10-beta1) - en to fa translation catalogue (36 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Subject
fa: موضوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Homepage
fa: صفحه خانگی

en: Date
fa: تاریخ

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Password
fa: رمز

en: Category
fa: دسته

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Save
fa: ذخیره

en: Add new
fa: افزودن جدید

en: Modules
fa: ماژول‌ها

en: Issue
fa: نشر

en: n/a
fa: هیچ

en: User
fa: کاربر

en: Files
fa: فایل‌ها‌

en: Host
fa: میزبان

en: Selected
fa: انتخاب شده

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Comment
fa: نظر

en: Start date
fa: تاریخ شروع

en: Users
fa: کاربران

en: Tracker
fa: پیگیری کننده

en: comments
fa: نظر‌یات

en: Database name
fa: نام مخزن داده

en: Port
fa: درگاه

en: Clear
fa: پاک کردن

en: Activity
fa: فعالیت

en: Forums
fa: انجمن‌ها

en: User name
fa: نام کاربری

en: Identifier
fa: هویت

en: - Select -
fa: - انتخاب -
