Redmine synchronization (7.x-2.10-beta1) - en to pt translation catalogue (45 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Subject
pt: Assunto

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Public
pt: Público

en: Priority
pt: Prioridade

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Homepage
pt: Página Pessoal

en: Project
pt: Projecto

en: Date
pt: Data

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: Password
pt: Senha

en: Category
pt: Categoria

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Save
pt: Guardar

en: Add new
pt: Adicionar novo

en: Modules
pt: Módulos

en: Issue
pt: Problema

en: n/a
pt: não disponível

en: User
pt: Utilizador

en: Files
pt: Ficheiros

en: hours
pt: horas

en: Host
pt: Servidor

en: Selected
pt: Selecionado

en: Roles
pt: Grupos de utilizador

en: Calendar
pt: Calendário

en: Start date
pt: Data de início

en: Users
pt: Utilizadores

en: Authentication mode
pt: Modo de autenticação

en: comments
pt: comentários

en: Database name
pt: Nome da base de dados

en: Port
pt: Porta

en: Clear
pt: Limpar

en: Activity
pt: Atividade

en: Hours
pt: Horas

en: Forums
pt: Fóruns

en: User name
pt: Nome de utilizador

en: Documents
pt: Documentos

en: News
pt: Notícias

en: Identifier
pt: Identificador

en: - Select -
pt: - Selecionar -

en: Category ID
pt: Identificador da categoria

en: Project ID
pt: ID do Projecto
