Redmine synchronization (7.x-2.10-beta1) - en to ru translation catalogue (51 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Subject
ru: Тема

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: Public
ru: Общедоступный

en: Priority
ru: Приоритет

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Homepage
ru: Домашняя страница

en: Project
ru: Проект

en: Date
ru: Дата

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Password
ru: Пароль

en: Category
ru: Категория

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Save
ru: Сохранить

en: Add new
ru: Добавить новый

en: Modules
ru: Модули

en: Issue
ru: Проблема

en: n/a
ru: н/д

en: User
ru: Пользователь

en: Files
ru: Файлы

en: hours
ru: часов

en: Host
ru: Хост

en: Selected
ru: Выбрано

en: Roles
ru: Роли

en: Comment
ru: Комментарий

en: Calendar
ru: Календарь

en: Start date
ru: Дата начала

en: Users
ru: Пользователи

en: Tracker
ru: Изменения

en: Authentication mode
ru: Способ аутентификации

en: comments
ru: комментарии

en: Database name
ru: Название базы данных

en: Port
ru: Порт

en: Clear
ru: Очистить

en: Activity
ru: Активность

en: Hours
ru: Часы

en: Forums
ru: Форумы

en: Due date
ru: Срок

en: User name
ru: Имя пользователя

en: Documents
ru: Документы

en: News
ru: Новости

en: Synchronization
ru: Синхронизация

en: Identifier
ru: Идентификатор

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: Category ID
ru: ID категории

en: Status ID
ru: ID статуса

en: Maximum %num characters.
ru: Максимально %num символов.

en: Estimated time
ru: ожидаемое время завершения
