Redmine synchronization (7.x-2.10-beta1) - en to te translation catalogue (24 entries)

en: Status
te: స్థితి

en: Subject
te: విషయం

en: Cancel
te: రద్దు చెయ్యు

en: Description
te: వివరణ

en: Public
te: బహిరంగ

en: Priority
te: ప్రాధాన్యత

en: Yes
te: అవును

en: No
te: కాదు

en: Project
te: ప్రాజెక్టు

en: Date
te: తేదీ

en: Password
te: సంకేతపదం

en: Category
te: వర్గం

en: Settings
te: అమరికలు

en: Name
te: పేరు

en: Save
te: భద్రపరచు

en: n/a
te: వర్తించదు

en: User
te: వాడుకరి

en: Roles
te: పాత్రలు

en: Comment
te: వ్యాఖ్య

en: Users
te: వాడుకరులు

en: comments
te: వ్యాఖ్యలు

en: Database name
te: డాటాబేసు పేరు

en: Forums
te: చర్చావేదికలు

en: - Select -
te: - ఎంచుకోండి -
