Redmine synchronization (7.x-2.10-rc1) - en to ja translation catalogue (32 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Subject
ja: 件名

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Priority
ja: 優先度

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Project
ja: プロジェクト

en: Date
ja: 日付

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Password
ja: パスワード

en: Category
ja: カテゴリー

en: Settings
ja: 設定

en: Save
ja: 保存

en: Add new
ja: 新規追加

en: n/a
ja: 利用不可

en: hours
ja: 時間

en: Host
ja: ホスト

en: Selected
ja: 選択済み

en: Comment
ja: コメント

en: Start date
ja: 開始日

en: Users
ja: ユーザー

en: Tracker
ja: トラッカー

en: comments
ja: コメント

en: Database name
ja: データベース名

en: Port
ja: ポート

en: Clear
ja: クリアー

en: Activity
ja: アクティビティ

en: Hours
ja: 時

en: User name
ja: ユーザー名

en: Synchronization
ja: 同期

en: - Select -
ja: - 選択 -
