Redmine synchronization (7.x-2.10-rc1) - en to kn translation catalogue (31 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Priority
kn: ಆದ್ಯತೆ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Project
kn: ಪರಿಯೋಜನೆ

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: n/a
kn: ಅನ್ವಯಿಸುವುದಿಲ್ಲ

en: hours
kn: ಗಂಟೆಗಳು

en: Host
kn: ಅತಿಥೇಯ

en: Selected
kn: ಆರಿಸಲಾದ

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Start date
kn: ಆರಂಭದ ದಿನಾಂಕ

en: Users
kn: ಬಳಕೆದಾರರು

en: comments
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: Database name
kn: ಡೇಟಾಬೇಸ್ ಹೆಸರು

en: Port
kn: ಸಂಪರ್ಕ ಸ್ಥಾನ

en: Clear
kn: ತೆರವುಗೊಳಿಸು

en: Activity
kn: <b>ಚಟುವಟಿಕೆ</b>

en: id
kn: ಐಡಿ

en: Hours
kn: ಗಂಟೆಗಳು

en: Due date
kn: ಕೊನೆಯ ದಿನಾಂಕ

en: User name
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Synchronization
kn: ಮೇಳೈಕೆ
