Redmine synchronization (7.x-2.10-rc2) - en to ast translation catalogue (24 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Subject
ast: Asuntu

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Description
ast: Descripción

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Homepage
ast: Páxina d'entamu

en: Date
ast: Data

en: Password
ast: Clave

en: Category
ast: Categoría

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Save
ast: Guardar

en: Modules
ast: Preseos

en: n/a
ast: n/d

en: User
ast: Usuariu

en: Files
ast: Ficheros

en: Host
ast: Sirvidor

en: Selected
ast: Esbilláu

en: Comment
ast: Comentariu

en: Users
ast: Usuarios

en: Tracker
ast: Rastrexador

en: Database name
ast: Nome de la base datos

en: Port
ast: Puertu
