Redmine synchronization (7.x-2.10-rc2) - en to bn translation catalogue (23 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Subject
bn: বিষয়

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Homepage
bn: নীড়পাতা

en: Date
bn: তারিখ

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Category
bn: বিভাগ

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: n/a
bn: প্রযোজ্য নয়

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Host
bn: হোস্ট

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Users
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Database name
bn: ডাটাবেজের নাম

en: Port
bn: পোর্ট

en: Forums
bn: ফোরাম
