Redmine synchronization (7.x-2.10-rc2) - en to cy translation catalogue (28 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Subject
cy: Testun

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Homepage
cy: Hafan

en: Date
cy: Dyddiad

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Password
cy: Cyfrinair

en: Category
cy: Categori

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Save
cy: Cadw

en: Modules
cy: Modiwlau

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Files
cy: Ffeiliau

en: Host
cy: Gwesteiwr

en: Selected
cy: Wedi ei ddewis

en: Roles
cy: Swyddogaethau

en: Comment
cy: Sylw

en: Calendar
cy: Calendr

en: Users
cy: Defnyddwyr

en: Tracker
cy: Traciwr

en: Database name
cy: Enw'r Gronfa Ddata

en: Clear
cy: Clir

en: Forums
cy: Fforymau

en: Documents
cy: Dogfennau
