Redmine synchronization (7.x-2.10-rc2) - en to da translation catalogue (43 entries)

en: Subject
da: Emne

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Public
da: Offentlig

en: Priority
da: Prioritet

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Homepage
da: Hjemmeside

en: Project
da: Projekt

en: Date
da: Dato

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Password
da: Adgangskode

en: Category
da: Kategori

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Save
da: Gem

en: Add new
da: Tilføj ny

en: Modules
da: Moduler

en: Issue
da: Udgave

en: User
da: Bruger

en: Files
da: Filer

en: hours
da: timer

en: Host
da: Værtsnavn

en: Selected
da: Valgt

en: Roles
da: Roller

en: Comment
da: Kommentar

en: Calendar
da: Kalender

en: Start date
da: Startdato

en: Users
da: Brugere

en: Tracker
da: Følg

en: comments
da: kommentarer

en: Database name
da: Database

en: Clear
da: Ryd

en: Activity
da: Aktivitet

en: Hours
da: Timer

en: Forums
da: Forummer

en: User name
da: Brugernavn

en: Documents
da: Dokumenter

en: News
da: Nyheder

en: Identifier
da: Identifikator

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Category ID
da: Kategori ID

en: user id
da: bruger id
