Redmine synchronization (7.x-2.10-rc2) - en to fr translation catalogue (44 entries)

en: Status
fr: État

en: Subject
fr: Objet

en: Cancel
fr: Annuler

en: Priority
fr: Priorité

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Homepage
fr: Page d'accueil

en: Project
fr: Projet

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Password
fr: Mot de passe

en: Category
fr: Catégorie

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Save
fr: Enregistrer

en: Add new
fr: Ajouter nouveau

en: Issue
fr: Ticket

en: User
fr: Utilisateur

en: Files
fr: Fichiers

en: hours
fr: heures

en: Host
fr: Hôte

en: Selected
fr: Sélectionné

en: Roles
fr: Rôles

en: Comment
fr: Commentaire

en: Calendar
fr: Calendrier

en: Start date
fr: Date de début

en: Users
fr: Utilisateurs

en: Tracker
fr: Suivi

en: Authentication mode
fr: Mode d'authentification

en: comments
fr: commentaires

en: Database name
fr: Nom de la base de données

en: Clear
fr: Vider

en: Activity
fr: Activité

en: id
fr: identifiant (id)

en: Hours
fr: Heures

en: Due date
fr: Date d'échéance

en: User name
fr: Nom d'utilisateur

en: News
fr: Nouvelles

en: Synchronization
fr: Synchronisation

en: Identifier
fr: Identifiant

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Category ID
fr: Identifiant de catégorie

en: Status ID
fr: ID du statut

en: Project ID
fr: Identifiant (ID) de projet

en: Assignee
fr: Cessionnaire
