Redmine synchronization (7.x-2.10-rc2) - en to id translation catalogue (38 entries)

en: Subject
id: Judul

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Public
id: Publik

en: Priority
id: Prioritas

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Homepage
id: Laman beranda

en: Project
id: Proyek

en: Date
id: Tanggal

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Password
id: Sandi

en: Category
id: Kategori

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Add new
id: Tambah baru

en: Modules
id: Modul

en: n/a
id: t/t

en: User
id: Pengguna

en: Files
id: Berkas

en: Selected
id: Terpilih

en: Roles
id: Peran

en: Comment
id: Komentar

en: Calendar
id: Kalender

en: Start date
id: Tanggal mulai

en: Users
id: Pengguna

en: Tracker
id: Pelacak

en: comments
id: komentar

en: Database name
id: Nama database

en: Clear
id: Bersihkan

en: Activity
id: Aktifitas

en: Forums
id: Forum-forum

en: User name
id: Nama pengguna

en: News
id: Berita

en: Identifier
id: Pengenal

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Category ID
id: ID Kategori
