Redmine synchronization (7.x-2.10-rc2) - en to is translation catalogue (34 entries)

en: Status
is: Staða

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Public
is: Almenn

en: Priority
is: Forgangur

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Homepage
is: Heimasíða

en: Date
is: Dagsetning

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Password
is: Lykilorð

en: Category
is: Flokkur

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Save
is: Vista

en: Add new
is: Bæta við

en: Modules
is: Einingar

en: n/a
is: á ekki við

en: User
is: Notandi

en: Files
is: Skrár

en: hours
is: klukkutímar

en: Host
is: Vél

en: Selected
is: Valið

en: Roles
is: Hlutverk

en: Comment
is: Ummæli

en: Calendar
is: Dagatal

en: Start date
is: Hefst þann:

en: Users
is: Notendur

en: Database name
is: Nafn gagnagrunns

en: Clear
is: Hreinsa

en: News
is: Fréttir

en: Identifier
is: Aðgreinir

en: - Select -
is: - Velja -
