Redmine synchronization (7.x-2.10-rc2) - en to it translation catalogue (37 entries)

en: Status
it: Stato

en: Subject
it: Oggetto

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Public
it: Pubblico

en: Priority
it: Priorità

en: Yes
it: Sì

en: Date
it: Data

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Category
it: Categoria

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Save
it: Salva

en: Add new
it: Aggiungi nuovo

en: Modules
it: Moduli

en: n/a
it: n/d

en: User
it: Utente

en: Files
it: File

en: hours
it: ore

en: Selected
it: Selezionato

en: Roles
it: Ruoli

en: Comment
it: Commento

en: Calendar
it: Calendario

en: Start date
it: Data iniziale

en: Users
it: Utenti

en: comments
it: commenti

en: Database name
it: Nome database

en: Port
it: Porta

en: Clear
it: Cancella

en: Activity
it: Attività

en: Hours
it: Ore

en: Forums
it: Forum

en: User name
it: Nome utente

en: Documents
it: Documenti

en: Identifier
it: Identificativo

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Category ID
it: ID della categoria
