Redmine synchronization (7.x-2.10-rc2) - en to tr translation catalogue (44 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Subject
tr: Konu

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Public
tr: Açık

en: Priority
tr: Öncelik

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Homepage
tr: Anasayfa

en: Project
tr: Proje

en: Date
tr: Tarih

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Password
tr: Parola

en: Category
tr: Kategori

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Save
tr: Kaydet

en: Wiki
tr: Viki

en: Add new
tr: Yeni ekle

en: Modules
tr: Modüller

en: Issue
tr: Konu

en: User
tr: Kullanıcı

en: Files
tr: Dosyalar

en: hours
tr: saat

en: Host
tr: Sunucu

en: Selected
tr: Seçili

en: Roles
tr: Roller

en: Comment
tr: Yorum

en: Calendar
tr: Takvim

en: Start date
tr: Başlangıç Tarihi

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Tracker
tr: İzleyici

en: comments
tr: yorumlar

en: Database name
tr: Veritabanı adı

en: Clear
tr: Temizle

en: Activity
tr: Etkinlik

en: Hours
tr: Saat

en: Forums
tr: Forumlar

en: User name
tr: Kullanıcı adı

en: Documents
tr: Belgeler

en: Identifier
tr: Tanımlayıcı

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Category ID
tr: Kategori ID

en: Status ID
tr: Durum ID
