Redmine synchronization (7.x-2.10-beta1) - en to uk translation catalogue (54 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Subject
uk: Тема

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Public
uk: Загально-доступний

en: Priority
uk: Пріоритет

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Homepage
uk: Головна сторінка

en: Project
uk: Проект

en: Date
uk: Дата

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Password
uk: Пароль

en: Category
uk: Категорія

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Save
uk: Зберегти

en: Add new
uk: Додати новий

en: Modules
uk: Модулі

en: Issue
uk: Проблема

en: n/a
uk: н/д

en: User
uk: Користувач

en: Files
uk: Файли

en: hours
uk: годин(и)

en: Host
uk: Хост

en: Selected
uk: Вибране

en: Roles
uk: Ролі

en: Comment
uk: Коментар

en: Calendar
uk: Календар

en: Start date
uk: Початкова дата

en: Users
uk: Користувачі

en: Tracker
uk: Відстежувач

en: comments
uk: коментарі

en: Database name
uk: Назва бази даних

en: Port
uk: Порт

en: Repository
uk: Сховище

en: Clear
uk: Очистка

en: Activity
uk: Активність

en: Hours
uk: Годин(и)

en: Forums
uk: Форуми

en: Due date
uk: Термін виконання

en: User name
uk: Ім’я користувача

en: Documents
uk: Документи

en: News
uk: Новини

en: Synchronization
uk: Синхронізація

en: Identifier
uk: Ідентифікатор

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Category ID
uk: ID категорії

en: Status ID
uk: ID статусу

en: Create Project
uk: Створити проект

en: Project ID
uk: ID проєкту

en: Assignee
uk: Правонаступник

en: Maximum %num characters.
uk: Максимум символів: %num.

en: Estimated time
uk: Очікуваний час завершення
