(Entity)Reference Field Synchronization (7.x-1.0-beta1) - en to fi translation catalogue (50 entries)

en: Content
fi: Sisältö

en: error
fi: virhe

en: Fields
fi: Kentät

en: Link to content
fi: Linkitä sisältöön

en: Entity
fi: Entiteetti

en: - Select -
fi: - Valitse -

en: Autocomplete
fi: Automaattinen täydennys

en: Bundles
fi: Paketit

en: Linked to content
fi: Linkitetty sisältöön

en: View mode
fi: Näyttötila

en: Entity id
fi: Entiteetin ID

en: Entity content
fi: Entiteetin sisältö

en: Entity Reference
fi: Entiteettiviittaus

en: Rendered as @mode
fi: Renderöity muodossa @mode

en: Recursive rendering detected when rendering entity @entity_type(@entity_id). Aborting rendering.
fi: Rekursiivinen renderöinti tunnistettu renderöitäessä entiteettiä tyyppiä @entity_type (@entity_id). Renderöinti peruutettu.

en: Reference field lets you create fields to reference entities. Each field can reference one king of entity, and will optionaly let you limit the bundles that can be referenced.
fi: Viittauskenttä sallii sinun luoda kenttiä joiden avulla voit viitata entiteetteihin. Jokainen kenttä voi viitata yhteen entiteettiin ja voit myös rajoittaa paketteja joihin voidaan viitata.

en: Entity reference
fi: Entiteettiviittaus

en: This field stores a directional reference between two entities.
fi: Kenttä tallentaa suunnatun viittauksen kahden entiteetin välille.

en: Select the entity type this field will reference.
fi: Valitse tämän kentän viittaaman entiteetin tyyppi.

en: Changes made here might cause loss of data, use with caution.
fi: Näihin arvoihin tehdyt muutokset voivat aiheuttaa tiedon menetyksen joten käytä harkiten.

en: Select the bundles you want to reference with this field. If none is selected, every bundle will be referenceable.
fi: Valitse paketit joihin haluat viitata tästä kentästä. Jos mitään ei ole valittuna, kaikki paketit ovat viitattavissa.

en: Invalid entity selected
fi: Epäkelpo entiteetin valinta

en: Invalid bundles selected. If trying to change the entity type and are getting this error, please use the "Field Settings" tab instead.
fi: Epäkelpo paketti valittu. Jos yrität muuttaa entiteetin tyyppiä ja saat tämän virheilmoituksen, tällöin käytä "Kenttien asetukset" välilehteä.

en: %name: you selected an invalid %entity.
fi: %name: valitsit puuttuvan entiteetin %entity.

en: %name: self-reference are not allowed, please change the value.
fi: %name: itseensä viittaaminen ei ole mahdollista, muuta arvoa.

en: Display the ID of the referenced entity
fi: Näytä viitatun entiteetin ID

en: Entity title
fi: Entiteetin otsikko

en: Display the title of the referenced entity
fi: Näytä viitatun entiteetin otsikko

en: Not linked to content
fi: Ei linkitetty sisältöön

en: References must be unique, you already references this entity.
fi: Viittauksien on oltava yksilöllisiä, olet jo viitannut tähän entiteettiin.

en: Please refresh the form to<br />get access to the autocomplete.<br />If error persist, you may not have<br />access to this autocomplete's content.
fi: Päivitä lomake <br />päästäksesi autocompleteen.<br />Ongelman jatkuessa syynä voi olla että <br /> sinulla ei ole pääsyä autocompleten sisältöön.

en: Entity Reference Field
fi: Entiteettiviittauskenttä

en: Defines fields types and widgets to create references between entities.
fi: Määrittelee kenttätyypit ja widgetit joiden avulla luodaan viittauksia entiteettien välille.

en: @entity entity referenced from !field_name
fi: Entiteetti @entity viitattu kentästä !field_name

en: Referenced @entity
fi: Viitattu entiteetti @entity

en: Relate any @entity referenced via !field_name. This relationship will cause duplicated records if there is more than one @entity referenced.
fi: Liitä mikä tahansa entiteetti @entity johon viitataan kentästä !field_name. Tämä liitos aiheuttaa tulosten monistumista mikäli viitataa useampaan kuin yhteen entiteettiin @entity.

en: @entity referencing @target_entity from !field_name
fi: Entiteetti @entity viittaamassa @target_entity kentästä !field_name

en: Referencing @entity
fi: Viittaava entiteetti @entity

en: Relate any @entity that references back to the listed @target_entity via !field_name. This relationship will cause duplicated records if there is more than one @target_entity referenced on the related @entity.
fi: Liitä entiteetti @entity takaisin listattuun kohde-entiteettiin @target_entity kentän !field_name kautta. Tämä suhde aiheuttaa tulosten monistumista mikäli viitattavia entiteettejä @target_entity on useampia kuin yksi entiteetissä @entity.

en: Reference field COntent Formatter provides a formatter for Entity referene Field that will render the referecnced entities as part.
fi: Viittauskentän sisällön muotoilija tarjoaa muotoilun entiteettiviittauskentille joka renderöi viitatut kentät.

en: Display the content of the referenced entity
fi: Näytä viitatun entiteetin sisältö

en: No view mode has been selected.<br />Please select one by clicking on the configuration button to the right of this message.
fi: Näyttömuotoa ei ole valittu.<br />Valitse yksi klikkaamalla asetusnappia tämän viestin oikealla puolella.

en: Entity Reference Field Content Formatter
fi: Entiteettiviittauskentän muoto

en: Provides a formatter for Entity Reference Field that renders the referenced entities using any of the available view modes.
fi: Tarjoaa muotoilijan entiteettiviittauskentille jota käytetään renderöitäessä viitattuja entiteettejä käyttäen mitä tahansa olemassaolevaa esitystapaa.

en: With Entity Reference Field Synchronized you can link 2 fields so that they can back-reference their entities. When one of them is updated, a reference is created/updated/deleted in the other to keep a 2-way reference.
fi: Entiteettiviittauskenttien synkronoinnin avulla voit luoda takaisinviittauksia kahden kentän välille niin että ne viittaavat entiteetteihinsä. Kun toinen niistä päivitetään, viittaus päivittyy samanaikaisesti jotta kahdensuuntainen viittaus säilytetään.

en: Currently syncing with: @field
fi: Synkronoidaan tällä hetkellä: @field

en: Select a field to syncronize references with. Any changes made to a relationship on this field will automaticaly update the referenced entity on the selected field. If the selecetd field is being synced already, the current link for that field will be lost.
fi: Valitse kenttä jonka suhteessa viittaukset synkronoidaan. Kaikki tähän liitokseen tehdyt muutokset päivittävät automaattisesti viitattua entiteettiä valitussa kentässä. Mikäli valittu kenttä on jo synkronoinnissa, tämänhetkinen linkki sille kentälle menetetään.

en: Only fields with unlimited values can be kept in sync. please change to "Number of values" to unlimited or remove the syncronization option.
fi: Synkronointi on mahdollista vain kentille joilla on rajoittamaton arvo. Muuta "arvojen määrä" asetusta rajoittamattomaksi tai ota synkronointi pois päältä.

en: Entity Reference Field Synchronized
fi: Entiteettiviittauskenttä synkronoitu

en: Keep Entity Reference Fields synchronized.
fi: Synkronoi entiteettiviittauskentät
