References (7.x-2.0-beta3) - en to he translation catalogue (35 entries)

en: none
he: ללא

en: Default
he: ברירת מחדל

en: All
he: הכל

en: Active
he: פעיל

en: View arguments
he: ארגומנטים להיבט

en: Delta
he: דלתא

en: Fields
he: שדות

en: Contains
he: מכיל

en: Plain text
he: טקסט פשוט

en: Size of textfield
he: גודל שדה הטקסט

en: Blocked
he: חסום

en: Node reference
he: הפנייה לפריט תוכן

en: Content types that can be referenced
he: סוגי תוכן אליהם ניתן להפנות

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
he: ספק רשימת ארגומנטים מופרדת פסיקים להעברה להיבט.

en: Title (link)
he: כותרת (קישור)

en: Title (no link)
he: כותרת (ללא קישור)

en: Autocomplete text field
he: שדה טקסט בעל השלמה אוטומטית

en: Node Reference
he: הפנייה לפריט תוכן

en: User reference
he: הפניית משתמש

en: User roles that can be referenced
he: תפקידי משתמש שניתן להפנות אליהם

en: User status that can be referenced
he: סטטוס משתמש שניתן להפנות אליו

en: User Reference
he: הפניית משתמש

en: Autocomplete matching
he: השלמה אוטומטית

en: Starts with
he: מתחיל ב

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of users.
he: בחר את השיטה לאיסוף הצעות השלמה אוטומטית. שים לב כי <em>מכיל</em> can גורם לבעיות ביצועים באתרים עם אלפי משתמשים.

en: View used to select the nodes
he: ההיבט המשמש לבחירת פריטי התוכן

en: %name: this post can't be referenced.
he: %name: לא ניתן להפנות לפרסום זה.

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
he: %name: כותרת לא מתאימה. בדוק את בחירתך

en: %name: found no valid user with that name.
he: %name: לא נמצא משתמש חוקי בשם זה.

en: References
he: רפרנס

en: %name: invalid input.
he: %name: קלט לא חוקי.

en: %name: found no valid post with that title.
he: %name: לא נמתא פרסום תקף עם כותרת זו.

en: View used to select the users
he: ההיבט המשמש לבחירת המשתמשים

en: View mode
he: מצב תצוגה

en: Views - Nodes that can be referenced
he: היבטים (Views) - תכנים שאפשר ליצור אליהם רפרנס.
