References (7.x-2.1) - en to et translation catalogue (27 entries)

en: Content
et: Sisu

en: Yes
et: Jah

en: No
et: Ei

en: none
et: puudub

en: Node ID
et: Postituse ID

en: Default
et: Vaikimisi

en: User ID
et: Kasutaja ID

en: Node
et: Postitus

en: All
et: Kõik

en: Active
et: Aktiivne

en: View arguments
et: Vaate argumendid

en: Fields
et: Väljad

en: Contains
et: Sisaldab

en: Plain text
et: Lihttekst

en: Size of textfield
et: Tekstivälja suurus

en: Blocked
et: Blokeeritud

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
et: Sisesta vaatele edastatavad argumendid komaga eraldatud nimekirjana.

en: Title (link)
et: Pealkiri (link)

en: Title (no link)
et: Pealkiri (pole link)

en: Autocomplete text field
et: Iselõpetusega tekstiväli

en: Autocomplete matching
et: Autotäituri kattuvus

en: Starts with
et: Algab millega

en: Displays the fields with an optional template.
et: Kuvab väljad valikulises templiidis.

en: Inline fields
et: Inline väljad

en: References
et: Viited

en: View mode
et: Kuvarežiim

en: References list
et: Viidete nimekiri
