References (7.x-2.1) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: Content
hi: सामग्री

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: none
hi: कोई नहीं

en: Node ID
hi: नोड आईडी

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: Node
hi: नोड

en: All
hi: सभी

en: Active
hi: सक्रिय

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Contains
hi: मे हैं

en: Plain text
hi: सादा टेक्स्ट

en: Size of textfield
hi: पाठ फ़ील्ड का आकार

en: Blocked
hi: बंद

en: Autocomplete matching
hi: स्वत: पूर्ण मिलान

en: Starts with
hi: के साथ शुरू होता है

en: View mode
hi: दृश्य प्रणाली
