References (7.x-2.1) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Content
id: Konten

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: none
id: tidak ada

en: Node ID
id: ID Node

en: Default
id: Bawaan

en: User ID
id: ID Pengguna

en: All
id: Semua

en: Active
id: Aktif

en: View arguments
id: Argumen view

en: Fields
id: Bidang isian

en: Contains
id: Mengandung

en: Plain text
id: Teks biasa

en: Size of textfield
id: Ukuran bidang isian teks

en: Blocked
id: Diblokir

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
id: Tambahkan daftar argumen yang dipisahkan oleh koma untuk dikirimkan ke view.

en: Title (link)
id: Judul (tautan)

en: Title (no link)
id: Judul (tanpa tautan)

en: Autocomplete matching
id: Pencocokan otomatis

en: Starts with
id: Mulai dengan

en: Displays the fields with an optional template.
id: Tampilkan data dengan sebuah template opsional.

en: Inline fields
id: Bidang inline

en: View mode
id: Modus tampilan
