References (7.x-2.1) - en to pl translation catalogue (72 entries)

en: Content
pl: Zawartość

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: none
pl: brak

en: Node ID
pl: ID zawartości

en: Default
pl: Domyślny

en: User ID
pl: ID użytkownika

en: Node
pl: Węzeł

en: All
pl: Wszystko

en: Active
pl: Aktywne

en: View arguments
pl: Argumenty widoku

en: Fields
pl: Pola

en: Contains
pl: Zawiera

en: Plain text
pl: Czysty tekst

en: Size of textfield
pl: Rozmiar pola tekstowego

en: Blocked
pl: Zablokowany

en: Node reference
pl: Powiązanie z węzłem

en: Content types that can be referenced
pl: Rodzaje zawartości, jakie mogą być powiązane

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
pl: Wprowadź oddzieloną przecinkami listę argumentów jaka zostanie przekazana do widoku.

en: Title (link)
pl: Tytuł (odnośnik)

en: Title (no link)
pl: Tytuł (bez odnośnika)

en: Autocomplete text field
pl: Pole tekstowe z podpowiedziami

en: Node Reference
pl: Powiązanie z węzłem

en: Defines a field type for referencing one node from another.
pl: Umożliwia tworzenie typów pól służących do tworzenia połączeń węzła z innymi węzłami.

en: User reference
pl: Powiązanie z użytkownikiem

en: User roles that can be referenced
pl: Role użytkowników, które mogą być powiązane

en: User status that can be referenced
pl: Status kont, które mogą być powiązane

en: User Reference
pl: Powiązanie użytkownika

en: Defines a field type for referencing a user from a node.
pl: Umożliwia tworzenie typów pól służących do tworzenia połączeń węzła z użytkownikami.

en: Autocomplete matching
pl: Dopasowanie podpowiedzi

en: Starts with
pl: Zaczyna się od

en: %name: name mismatch. Please check your selection.
pl: %name: błąd w nazwie. Sprawdź swój wybór.

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of users.
pl: Metoda dopasowania tekstu podczas generowania podpowiedzi. Ustawienie <em>Zawiera</em> może spowodować problemy z wydajnością na stronach z dużą ilością użytkowników.

en: View used to select the nodes
pl: Widok używany do wyboru węzłów

en: %name: this post can't be referenced.
pl: %name: ten wpis nie może być powiązany.

en: Displays the fields with an optional template.
pl: Wyświetl pola w opcjonalnym szablonie.

en: Inline fields
pl: Pola w jednej linii

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
pl: Wybierz zachowanie podpowiedzi w tym polu. Wybranie opcji <em>Zawiera</em> może spowodować problemy wydajnościowe na stronach z tysiącami węzłów.

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
pl: %name: błąd w tytule. Sprawdź swój wybór.

en: %name: found no valid user with that name.
pl: %name: nie znaleziono użytkownika o takie nazwie.

en: References
pl: Powiązania

en: The delta allows you to select which item in a multiple value field to key the relationship off of. Select "1" to use the first item, "2" for the second item, and so on. If you select "All", each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates.
pl: Delta umożliwia wskazanie, który z elementów pola wielowartościowego ma być zwracany w relacji. Wpisanie "1" spowoduje użycie pierwszego elementu, "2" - drugiego itd. Jeśli wybierzemy "Wszystkie" każdy z elementów utworzy odrębny wiersz, co może powodować występowanie zduplikowanej treści.

en: %name: invalid input.
pl: %name: nieprawidłowe dane wejściowe.

en: %name: found no valid post with that title.
pl: %name: nie znaleziono żadnego komentarza o takim tytule.

en: View used to select the users
pl: Widok używany do wyboru użytkowników

en: View mode
pl: Tryb widoku

en: References list
pl: Lista powiązań

en: Defines common base features for the various reference field types.
pl: Definiuje podstawowe, bazowe własności dla różnych typów pól do powiązań.

en: This field stores the ID of a related node as an integer value.
pl: To pole przechowuje ID połączonego węzła w postaci liczby całkowitej.

en: The list of nodes that can be referenced can provided by a view (Views module) using the "References" display type.
pl: Lista węzłów możliwych do powiązania może być dostarczana przez widok (moduł Views) wykorzystujący typ wyświetlania "Powiązania".

en: Important D6 migration note:
pl: Ważna informacja przy migracji z D6:

en: The field is currently configured to use the 'Master' display of the view %view_name.
pl: Pole jest obecnie skonfigurowane do używania 'Podstawowego' sposobu prezentacji danych widoku %view_name.

en: It is highly recommended that you: <br/>- edit this view and create a new display using the 'References' display type, <br/>- update the field settings to explicitly select the correct view and display.
pl: Zaleca się aby: <br />- zedytować ten widok i utworzyć nowy sposób prezentacji z wykorzystaniem typu 'Powiązania', <br />- zaktualizować ustawienia pola poprzez wskazanie właściwego widoku i formatu wyświetlania.

en: The field will work correctly until then, but submitting this form might inadvertently change the field settings.
pl: Pole będzie działało prawidłowo, przy czym przesłanie tego formularza może nieodwracalnie wpłynąć na ustawienia pola.

en: Views - Nodes that can be referenced
pl: Widoki - Węzły które mogą być powiązane

en: Choose the view and display that select the nodes that can be referenced.<br />Only views with a display of type "References" are eligible.
pl: Wybierz widok, który zwraca węzły, jakie można powiązać. <br />Dopuszczalne są wyłącznie widoki w formacie wyświetlania "Powiązania".

en: Note:<ul><li>This will discard the "Content types" settings above. Use the view's "filters" section instead.</li><li>Use the view's "fields" section to display additional informations about candidate nodes on node creation/edition form.</li><li>Use the view's "sort criteria" section to determine the order in which candidate nodes will be displayed.</li></ul>
pl: Uwaga:<ul><li>To ustawienie skasuje ustawienia dla "Typów zawartości" powyżej. Zamiast tego użyj "filtrów" w widoku.</li><li>Użyj "pól" w konfiguracji widoku do wyświetlania dodatkowych informacji o węzłach, jakie można wiązać w  formularzu tworzenia/edycji węzła.</li><li>Użyj "sortowania" w widoku w celu ustalenia kolejności, w jakiej pojawią się węzły możliwe do powiązania.</li></ul>

en: No eligible view was found.
pl: Nie znaleziono żadnego odpowiedniego widoku.

en: Display the title of the referenced node as a link to the node page.
pl: Wyświetla tytuł powiązanego węzła w postaci odnośnika do niego.

en: Display the title of the referenced node as plain text.
pl: Wyświetla tytuł powiązanego węzła w postaci zwykłego tekstu.

en: Rendered node
pl: Przetworzony węzeł

en: Display the referenced node in a specific view mode
pl: Wyświetla powiązany węzeł w wybranym trybie widoku

en: View mode: %mode
pl: Tryb widoku: %mode

en: Display the list of referenceable nodes as a textfield with autocomplete behaviour.
pl: Wyświetla listę możliwych do powiązania węzłów w postaci pola tekstowego z autouzupełnianiem.

en: This field stores the ID of a related user as an integer value.
pl: Pole przechowuj ID powiązanego użytkownika w postaci liczby całkowitej.

en: The list of users that can be referenced can provided by a view (Views module) using the "References" display type.
pl: Lista użytkowników możliwych do powiązania może być dostarczona przez widok (moduł Widok) z ustanowioną "Referencyjną" prezentacją danych.

en: Views - Users that can be referenced
pl: Widoki z użytkownikami na potrzeby powiązań

en: Note:<ul><li>This will discard the "Referenceable Roles" and "Referenceable Status" settings above. Use the view's "filters" section instead.</li><li>Use the view's "fields" section to display additional informations about candidate users on user creation/edition form.</li><li>Use the view's "sort criteria" section to determine the order in which candidate users will be displayed.</li></ul>
pl: Uwaga:<ul><li>Ta opcja spowoduję pominięcie ustawień "Role możliwe do powiązania" oraz "Statusy możliwe do powiązania". Zamiast nich kontrolę nad filtrowanie przejmie konfiguracja widoku w sekcji "filtry".</li><li>Użyj sekcji "pola" w konfiguracji widoku, żeby wyświetlać pożądane informacje dla pola referencyjnego w formularzu tworzenia/edycji węzła.</li><li>Użyj sekcji "Sortowanie" w konfiguracji widoku w celu skonfigurowania kolejności w jakiej będą wyświetlani użytkownicy dla pola referencyjnego.</li></ul>

en: %name: this user can't be referenced.
pl: %name: ten użytkownik nie może być powiązany.

en: Display the name of the referenced user as a link to the user's profile page.
pl: Wyświetla nazwę powiązanego użytkownika w postaci odnośnika do strony profilu.

en: Display the name of the referenced user as plain text.
pl: Wyświetla nazwę powiązanego użytkownika w postaci zwykłego tekstu.

en: Display the list of referenceable users as a textfield with autocomplete behaviour.
pl: Wyświetla możliwych do powiązania użytkowników w postaci pola tekstowego z autouzupełnieniem.
