References (7.x-2.3) - en to ar translation catalogue (21 entries)

en: Content
ar: المحتوى

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: none
ar: لا شيء

en: Node ID
ar: معرف العقدة

en: Default
ar: الافتراضي

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Node
ar: العقدة

en: All
ar: الكل

en: Active
ar: نشط

en: Fields
ar: الحقول

en: Contains
ar: يحتوي

en: Plain text
ar: نص عادي

en: Size of textfield
ar: حجم حقل النص

en: Blocked
ar: ممنوع

en: Content types that can be referenced
ar: أنواع المحتوى التي تمكن الإشارة إليها

en: Title (link)
ar: العنوان (رابط)

en: Title (no link)
ar: العنوان (بدون رابط)

en: About
ar: حول

en: Autocomplete matching
ar: الإكمال التلقائي (متطابق)

en: View mode
ar: نمط المشاهدة
