References (7.x-2.3) - en to fa translation catalogue (29 entries)

en: Content
fa: محتوا

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: none
fa: هیچ

en: Node ID
fa: شناسه گره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Node
fa: محتوا

en: All
fa: همه

en: Active
fa: فعال

en: View arguments
fa: آرگومان‌های نما

en: Fields
fa: فیلدها

en: Contains
fa: شاملِ

en: Plain text
fa: متن ساده

en: Size of textfield
fa: اندازه فیلد متن

en: Blocked
fa: مسدود شده

en: Node reference
fa: مرجع گره

en: Title (link)
fa: عنوان (پیوند)

en: Title (no link)
fa: عنوان (بدون پیوند)

en: Autocomplete text field
fa: فیلد متن تکمیل شونده خودکار

en: Usage
fa: کاربرد

en: About
fa: درباره

en: Autocomplete matching
fa: تطابق خودکار

en: Starts with
fa: شروع شود با

en: View used to select the nodes
fa: نمای انتخاب شده برای انتخاب گره‌ها

en: Displays the fields with an optional template.
fa: نمایش دادن فیلدها با قالب بندی دلخواه

en: Inline fields
fa: فیلد های خطی

en: %name: found no valid user with that name.
fa: %name: هیچ کاربر معتبری با این نام پیدا نشد.

en: View mode
fa: نحوه نمایش
