References (7.x-2.4) - en to ro translation catalogue (26 entries)

en: Content
ro: Conținut

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: none
ro: nimic

en: Node ID
ro: ID Nod

en: Default
ro: Implicit

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Node
ro: Nod

en: All
ro: Toate

en: Active
ro: Activ

en: View arguments
ro: Argumente view

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Contains
ro: Conține

en: Plain text
ro: Text simplu

en: Size of textfield
ro: Dimensiune câmp text

en: Blocked
ro: Blocat

en: Content types that can be referenced
ro: Tipuri de conţinut care pot fi referite

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
ro: Furnizaţi o listă de argumente separate prin virgule care să fie transmise view-ului.

en: Usage
ro: Utilizare

en: About
ro: Despre

en: Autocomplete matching
ro: Potrivire completare automată

en: Starts with
ro: Începe cu

en: View used to select the nodes
ro: View utilizat pentru selectarea nodurilor

en: Displays the fields with an optional template.
ro: Afișează câmpurile cu un șablon opțional.

en: Inline fields
ro: Câmpuri integrate

en: View mode
ro: Mod de vizualizare
