References dialog (7.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Edit
pt: Editar

en: Search
pt: Buscar

en: Fields
pt: Campos

en: Attach to
pt: Anexar a

en: Attached to
pt: Anexado a

en: References
pt: Referências

en: Create user
pt: Criar usuário

en: Search Dialog
pt: Pesquisa de diálogo

en: Edit dialog
pt: Editar diálogo

en: Add dialog
pt: Adicionar diálogo

en: Create @type
pt: Criar @type

en: Reference Dialog Search
pt: Referência de diálogo de pesquisa

en: A view that can be used when referencing content.
pt: Uma view que pode ser usada quando referenciar conteúdo.

en: References Dialog
pt: Referências de diálogo

en: Enhances references fields by adding dialogs for adding and creating entities.
pt: Melhora referências de campos adicionando diálogos para adicionar e criar entidades.

en: Choose what to attach this view to.
pt: Escolha o que anexar nesta exibição.
