References dialog (7.x-1.0-beta2) - en to de translation catalogue (16 entries)

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Search
de: Suche

en: Fields
de: Felder

en: Contains
de: Enthält

en: Size of textfield
de: Größe des Textfeldes

en: Attach to
de: Anhängen an

en: Autocomplete matching
de: Autovervollständigungsvergleich

en: Starts with
de: Beginnt mit

en: Attached to
de: Angehängt an

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
de: Die Methode zur Sammlung von Autovervollständigungsvorschlägen auswählen. Dabei ist zu beachten, dass <em>Enthält</em> auf Websites mit tausenden von Beiträgen große Geschwindigkeitseinbußen verursachen kann.

en: References
de: Referenzen

en: Create user
de: Benutzer erstellen

en: Search Dialog
de: Suchdialog

en: Edit dialog
de: Dialog bearbeiten

en: Add dialog
de: Dialog hinzufügen

en: Create @type
de: @type erstellen
