References dialog (7.x-1.0-beta2) - en to gl translation catalogue (9 entries)

en: Edit
gl: Editar

en: Search
gl: Buscar

en: Fields
gl: Campos

en: Contains
gl: Contén

en: Size of textfield
gl: Tamaño do campo de texto

en: Attach to
gl: Adxuntar a

en: Autocomplete matching
gl: Concordancia de autocompretar

en: Starts with
gl: Comeza con

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
gl: Seleccionar o método para recopilar as suxerencias de autocompretar. Teña en conta que <em>Conten</em> pode causar problemas de rendimento en sitios con miles de nodos.
