References dialog (7.x-1.0-beta2) - en to hu translation catalogue (12 entries)

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Search
hu: Keresés

en: Fields
hu: Mezők

en: Contains
hu: Tartalmazza

en: Size of textfield
hu: A szövegmező mérete

en: Attach to
hu: Csatolás ehhez

en: Autocomplete matching
hu: Automatikus kiegészítés módja

en: Starts with
hu: Ezzel kezdődik

en: Attached to
hu: Csatolva ehhez:

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
hu: Az automatikus kiegészítés ajánlási módjának kiválasztása. Megjegyzendő, hogy a <em>Tartalmazza</em> lehetőség kiválasztása teljesítményproblémákat okozhat a több ezer entitással rendelkező webhelyeken.

en: References
hu: Hivatkozások

en: Create @type
hu: @type létrehozása
