References dialog (7.x-1.0-beta2) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: Fields
it: Campi

en: Contains
it: Contiene

en: Size of textfield
it: Dimensione del campo di testo

en: Attach to
it: Allega a

en: Autocomplete matching
it: Riscontro autocompletamento

en: Starts with
it: Inizia con

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
it: Selezionare il metodo usato per raccogliere i suggerimenti per l'autocompletamento. Notare che <em>Contiene</em> può creare problemi di prestazioni sui siti con migliaia di nodi.
