References dialog (7.x-1.0-beta2) - en to pl translation catalogue (11 entries)

en: Edit
pl: Edytuj

en: Search
pl: Szukaj

en: Fields
pl: Pola

en: Contains
pl: Zawiera

en: Size of textfield
pl: Rozmiar pola tekstowego

en: Attach to
pl: Załącz do

en: Autocomplete matching
pl: Dopasowanie podpowiedzi

en: Starts with
pl: Zaczyna się od

en: Attached to
pl: Załączone do

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
pl: Wybierz zachowanie podpowiedzi w tym polu. Wybranie opcji <em>Zawiera</em> może spowodować problemy wydajnościowe na stronach z tysiącami węzłów.

en: References
pl: Powiązania
