References dialog (7.x-1.0-beta2) - en to ru translation catalogue (15 entries)

en: Edit
ru: Редактировать

en: Search
ru: Поиск

en: Fields
ru: Поля

en: Contains
ru: Содержит

en: Size of textfield
ru: Размер текстового поля

en: Attach to
ru: Прикрепить к

en: Autocomplete matching
ru: Совпадение автодополнения

en: Starts with
ru: Начинается с

en: Attached to
ru: Прикрепить

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
ru: Выберите метод для сбора предположений автодополнения. Учтите, что метод <em>"Содержит"</em> может  вызвать снижение производительности на сайтах с тысячами материалов.

en: References
ru: Ссылки

en: Search Dialog
ru: Диалог поиска

en: Edit dialog
ru: Диалог редактирования

en: Add dialog
ru: Добавить диалог

en: Create @type
ru: Создать @type
