References dialog (7.x-1.0-beta2) - en to uk translation catalogue (15 entries)

en: Edit
uk: Редагувати

en: Search
uk: Пошук

en: Fields
uk: Поля

en: Contains
uk: Містить

en: Size of textfield
uk: Розмір текстового поля

en: Attach to
uk: Долучити до

en: Autocomplete matching
uk: Збіг автодоповнення

en: Starts with
uk: Починається з

en: Attached to
uk: Приєднано до

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
uk: Оберіть спосіб підбору підказок автодоповнення. Зверніть увагу, що спосіб <em>Містить</em> може призвести до проблем зі швидкодією на сайтах з тисячами матеріалів.

en: References
uk: Посилання

en: Search Dialog
uk: Діалог пошуку

en: Edit dialog
uk: Діалог редагування

en: Add dialog
uk: Додати діалог

en: Create @type
uk: Створити @type
