User Referral (7.x-1.0-beta2) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: Time
it: Data e ora

en: User
it: Utente

en: Roles
it: Ruoli

en: Details
it: Dettagli

en: Last
it: Ultimo

en: IP Address
it: Indirizzo IP

en: Flag
it: Contrassegno

en: details
it: dettagli

en: rules
it: regole
