Reform (7.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (7 entries)

en: Help text
de: Hilfetext

en: Label
de: Beschriftung

en: Maximum length
de: Maximallänge

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
de: Eine gültige E-Mail-Adresse. Alle E-Mails der Website werden an diese Adresse geschickt. Die Adresse wird nicht veröffentlicht und wird nur verwendet, wenn Sie ein neues Passwort anfordern oder wenn Sie einstellen, bestimmte Informationen oder Benachrichtigungen per E-Mail zu erhalten.

en: Minimum length
de: Mindestlänge

en: Enter your @s username.
de: Geben Sie Ihren @s-Benutzernamen ein.

en: Enter the password that accompanies your username.
de: Geben Sie hier das zugehörige Passwort an.
