Reform (7.x-1.0-alpha1) - en to is translation catalogue (6 entries)

en: Help text
is: Hjálpartexti

en: Label
is: Merking

en: Maximum length
is: Hámarkslengd

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
is: Gilt netfang. Allir tölvupóstar frá kerfinu verða sendir á þetta netfang. Netfangið verður ekki sýnilegt öðrum og verður aðeins notað ef þú vilt fá nýtt lykilorð eða vilt fá vissar tilkynningar eða fréttir með tölvupósti.

en: Enter your @s username.
is: Sláðu inn notandanafn þitt hjá @s .

en: Enter the password that accompanies your username.
is: Sláðu inn lykilorðið sem fylgir notandanum þínum.
