Reform (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Help text
it: Testo di aiuto

en: Label
it: Etichetta

en: Maximum length
it: Lunghezza massima

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
it: Un indirizzo e-mail valido. Il sistema invierà tutte le e-mail a questo indirizzo. L'indirizzo e-mail non sarà pubblico e verrà utilizzato soltanto se desideri ricevere una nuova password o se vuoi ricevere notizie e avvisi via e-mail.

en: Enter your @s username.
it: Inserisci il tuo nome utente @s.

en: Enter the password that accompanies your username.
it: Inserisci la password associata al tuo nome utente.
