Reform (7.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (6 entries)

en: Help text
nl: Helptekst

en: Maximum length
nl: Maximumlengte

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
nl: Geef een geldig e-mailadres op. Alle e-mails van het systeem zullen naar dit adres verzonden worden. Het e-mailadres wordt niet openbaar gemaakt en wordt alleen gebruikt als u een nieuw wachtwoord wilt aanvragen of als u nieuws of herinneringen via e-mail wilt ontvangen.

en: Minimum length
nl: Minimumlengte

en: Enter your @s username.
nl: Vul uw @s-gebruikersnaam in.

en: Enter the password that accompanies your username.
nl: Geef het wachtwoord dat bij uw gebruikersnaam hoort.
