Reform (7.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Help text
pt: Texto de ajuda

en: Label
pt: Rótulo

en: Maximum length
pt: Comprimento máximo

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
pt: Um e-mail válido. Todos os e-mails do sistema serão enviados para este endereço. O endereço de e-mail não será divulgado e será usado apenas se você solicitar uma nova senha ou notificações específicas por e-mail.

en: Enter your @s username.
pt: Digite seu nome de usuário @s.

en: Enter the password that accompanies your username.
pt: Digite a senha da sua conta de usuário.
